O Autorze


Jakub Chrobot – pisze witrynę o transatlantykach już od Listopada 2011 roku. Marynistyką zainteresował się, gdy obejrzał znany wszystkim dobrze film Jamesa Camerona o Titaniku. Interesuje się także informatyką.

27 responses to “O Autorze

 1. Cześc Kuba

  Przeczytałem twoje informacje o transatlantykach. Mam dokładnie takie same zainteresowania.
  Ale chcę Ci cos powiedzieć więcej – otóż wraz moją żoną, w sierpniu ubiegłego roku, płynęliśmy na Queen Mary 2 w obie strony przez Atlantyk!
  Według informacji uzyskanych od załogi, byliśmy pierwszymi Polakami którzy płynęli w obie strony.
  Jesteś zainteresowany wymianą informacji?
  Serdeczne myśli
  Miłosz

  • Byłbym niesamowicie szczęśliwy, gdyby udało mi się wymienić z tobą informacje. Faktycznie, rozmawiałem z wieloma Polakami którzy płynęli na Queen Mary 2, ale tylko jedna, może dwie osoby płynęły w podróż transatlantycką. Moglibyśmy się wymienić informacjami poprzez e-mail. Wkrótce do Ciebie napiszę. To musiała być świetna podróż!
   Pozdrowienia
   Kuba

 2. witam……
  mój tata pływał na Batorym i Stefanie Batorym….. zawsze dobrze wspomina te czasy , był kucharzem i wiele przeżył …..nie pamięta za bardzo nazwisk z obsady kuchni ,kiedyś szukałem w necie spis załogi w latach 1969-1972 ale nie mogłem nic wyszukac…..ogólnie jest mało materiałów na temat tych statków ,a chciałbym poczytać cos więcej…..
  pozdrawiam
  Arkadiusz.

  • Witam :).

   Staram się zgromadzić jak najwięcej materiałów dot. wieelu statków, ale głównie właśnie „Batorego” i „Stefana Batorego”. Na stronie jest bardzo wiele materiałów na ten temat, wystarczy wyszukać „Batory” w wyszukiwarce lub kliknąć na specjalne kategorie.

   Pozdrawiam.

   • Witam…..
    sorki…..nie przejrzałem dokładnie strony …rzeczywiście jest dosyć dużo materiałów o Batorym i Stefanie Batorym ..
    Pozdrawiam….

  • Arkadiuszu, bardzo mnie interesują wspomnienia Twojego Ojca. Przygotowuję w tym roku wystawę o powitaniach i pożegnaniach Batorego i Stefana Batorego
   Proszę o kontakt!
   Pozdrawiam
   Stefan

   • Stefanie, nas również zainteyresowala Twoja wystawa na temat powitan i pozegnan statkow, czy daloby sie dowiedziec czegos wiecej na jej temat…? 🙂

   • Tak, chętnie coś dodam poza stroną! Nie publicznie! Czy na ten adres mogę przesłać Apel w sprawie wystawy? No i chciałbym prosić o kontakt z Arkadiuszem 🙂 – za jego zgodą oczywiście! Pozdrawiam Stefan ef .

  • Witam.
   Prawda, nie oglądałem, jednak w folderze dedykowanym dla filmu nie ma żadnego pliku…
   Pozdrawiam, zapraszam też do bliższego zapoznania się z zawartością strony :).

 3. lata 1890 do 1954 o wszystkich najsłynniejszych transatlantykach
  oczywiście po polsku jakoś trochę słaba ale jest to konwersja z VHS nagrana ok 10-12 lat temu w 1 części brakuje kilku minut .

  • Jak na razie mam problemy z transferem danych na chomikuj.pl, nie chce się doładować poprzez sms, ale bardzo chcę obejrzeć, więc na próbach nie spocznę ;).

 4. Dzień dobry, list swój kierowałem przede wszystkim do Arkadiusza, który mógłby powiedzieć coś o pływaniu ojca? Czy masz jako autor bloga namiary na niego? Czy możesz dać mi jego i swoje namiary poza blogiem? Chętnie opublikowałbym aktualny apel autorów przygotowywanej wystawy pt. TRANSATLANTYK. BATORY – POWITANIA, POŻEGNANIA, której otwarcie przewidujemy w listopadzie 2013 w Muzeum Miasta Gdyni. Zdjęcia zostały wykonane przeze mnie i Ninę Smolarz z przyjazdu „Batorego” w 1966 roku do Gdyni oraz z pierwszego rejsu „Stefana Batorego” w kwietniu 1969 roku do Montrealu. Poszukujemy wspomnień i pamiątek pasażerów oraz załogi z rejsów tymi transatlantykami szczególnie w latach 50-70, ale też z czasów wojny i przed. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Stefan Figlarowicz w imieniu autorów wystawy.

 5. Witam
  Posiadam oryginalne zdjecie statku New York (tym statkiem płynął mój pradziadek do Ameryki) . Jezeli kogoś to zainteresuje to moge wysłać skan.

   • Hallo, wystawa trwała do 2 marca br, teraz opracowujemy nadesłane materiały, które jeszcze napływają… Jesteśmy zainteresowani pokazać ją jeszcze, ale to blisko 100 mbieżących ekspozycji… Pozdrawiam Stefan ef

 6. A może coś o statkach włoskich byś napisał.Włosi mieli najpiękniejsze liniowce pasażerskie na świecie .Szczególnie te powojenne.To moje zdanie :)Jak coś to służę pomocą .Mam trochę informacji ,zdjęć.Pozdrawiam Jacek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s